Během letních prázdnin expedujeme zboží pouze 1 x týdně. Děkujeme za pochopení.

Design Shaker

Zahrádkáři, kutilové i nadšenci do bytového designu mají na jaře tradičně žně, protože se koná spousta veletrhů, které představují trendy v těchto oblastech na nadcházející sezónu. My jsme na konci března navštívily přehlídku Design Shaker, což je největší jarní veletrh interiérového designu, který probíhá v souběhu s veletrhy Světlo v architektuře FOR INTERIOR, FOR GARDEN, FOR HABITAT a BYDLENÍ, nové projekty. Organizátoři slibovali přehlídku současného českého i zahraničního designu a prostor pro představení samotných tvůrců, především mladých začínajících designérů, ale i zavedených značek a českých výrobců.

Pro nás osobně bylo nejzajímavější podium Media Café, kde se odehrával doprovodný program. Vystoupily na něm totiž hned dvě naše dodavatelky – designérky Hana Kroa a Linda Charvátová (LIV), jejichž přednášky jsme si nemohly nechat ujít.

Jak na osobitý styl podle Hany Kroa

Hana Kroa představila několik případových studií vyladěných interiérů z různých koutů světa, na nichž poukazovala na jednotlivá pravidla interiérového designu. Je škoda, že na její přednášku s názvem Jak na autorský interiér a jak si udržet vlastní směr a rukopis byla vymezena pouze půlhodina, protože její tipy a doporučení by se daly rozhodně rozebrat více podrobně. Na našich stránkách najdete polštáře Hany Kroa z kvalitních látek podle jejích vlastních návrhů.

Linda a Martin opravují houseboat

Designérka Linda Charvátová, která tvoří pod značkou LIV a v naší nabídce najdete například její relaxační houpací křesla a polštáře, se aktuálně se svým manželem Martinem pustila do odvážného (a možná trochu bláznivého) plánu na rekonstrukci starého houseboatu. Jelikož mají za sebou už několik úspěšných rekonstrukcí bytů, nebáli se ani téhle výzvy a zdá se, že se jejich sen brzy stane skutečností. Účastníkům veletrhu ukázali původní i aktuální stav lodi i průběh všech prací, které doposud provedli. Pokud jim rekonstrukce půjde podle plánu, budou už letos v létě trávit na houseboatu volný čas na Slapech. A protože v něm nebudou stále, nabídnou jeho pronájem i přes Airbnb.