Během letních prázdnin expedujeme zboží pouze 1 x týdně. Děkujeme za pochopení.

PANTONE - BARVA ROKU 2019

Zdravíme věrné čtenáře našeho blogu, kteří netrpělivě čekají na náš nový příspěvek - AHOJ MARTI :-)

Tolik k našim fanouškům a teď už se budeme "seriózně" věnovat bydlení a interiérům. Pokud na Vás během těch několika slunečních dní dýchlo jaro, určitě už v hlavě sumarizujete úkoly na první krásné jarní dny. Já vždy v lednu netrpělivě čekám až Pantone Color Institute vyhlásí barvu roku a pak vymýšlím, na kterých doplňcích, nábytku nebo zdi se tato barva už brzy objeví. Manžel toto mé nadšení příliš nesdílí, protože je většinou spojeno s malováním, přestavbou nebo stěhováním, kterého se bude muset účastnit. Letos jsem místo nové tapety koupila při prvním náznaku jara narcisky a tulipány a myslím, že do dvou dnů zmrzly, takže zahradničení mám pro letošek za sebou a můžu se pustit do výběru doplňků pro můj a doufám, že i Váš, interiér.

Barva roku 2019

Ptáte se, která je tou vyvolenou barvou? Kralující fialovou (ultra violet) nahrazuje nádherná LIVING CORAL 16 - 1546. Barva, která rozsvítí každý interiér a dá se báječně kombinovat s ostatními barvami. Letos se odborníci opravdu trefili a hned, jak uklidíme teplé deky a červené polštáře, můžeme vnést do interiéru svěží atmosféru právě díky korálově růžové.

Společnost Pantone již 20 let udává barevné trendy, kterými zasahuje nejen do oblasti interiérů, ale ovlivňuje módní a kosmetický průmysl, vzhled elektroniky a sociálních médií. Na malé ukázce, kterou pro nás Pantone připravilo, je vidět, že to dělají opravdu dobře.

Jak vnést novou barvu do interiéru?

Možností existuje samozřejmě celá řada. Pouze na Vás záleží, jak velkou změnu budete na jaře potřebovat.

1. Vymalujte

Pokud jste se rozhodli pro radikálnější změnu, vymalujte. Zabere Vám to sice více času, ale proměnu nikdo nepřehlédne a vy budete mít rovnou i uklizeno. Trendů je celá řada, ale platí pár jednoduchých pravidel. Když je budete respektovat, tak neuděláte chybu. Chcete-li použít sytou barvu, nechte ji vyniknout na dominantní stěně, výklenku nebo sloupu. Domov a příroda mají hodně společného a platí to i při výběru barev. Jednoduchá pomůcka:

- tmavá zem - podlahu volte v "tmavším - zemitějším" odstínu, než použijete na stěny

- barevná vegetace - barevné stěny

- světlé nebe - světlý strop 

Jestli chcete něco zajímavějšího než barevnou stěnu, pak doporučuji použít tapetu. Výběr tapet je opravdu široký, ale klíčem k úspěchu je dobré provedení. Rozmyslete si, zda se do toho budete pouštět sami nebo raději povoláte zdatného tapetáře. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že někdy je to opravdu oříšek. Třeba instalace tapety do našeho dětského pokoje se povedla až na podruhé (a to jsme měli tapetáře v obou případech), ale výsledek nakonec stojí za to :-)

 

2. Vyměňte textilie

Snadnější variantou je výměna bytových textilií, například dekorační polštáře jsou cenově dostupnou variantou a velmi rychle s nimi dokážete proměnit třeba obývací pokoj. Pohrajte si s detaily a barvu, která se objeví na polštářích, zopakujte třeba na vázách nebo svícnu. Pokud váháte, máme pro vás v kategorii bytového textilu připraveny barevně sladěné sety designových polštářů. Efektní je vyměnit závěsy nebo pořídit nové povlečení. Oba zmíněné artikly bychom vám rády již brzy nabídly v našem e-shopu.

Stejně jako poznáte kvalitní nábytek, tak poznáte kvalitní textilie. Nám s výběrem látek pro zboží na našem e-shopu pomáhá designerka Hana Kroa. Pokud byste se chtěli o dekoračních látkách a použití textilu v interiéru dozvědět více, můžete navštívit březnový veletrh interiérového designu, kde právě na toto téma paní Hana Kroa promluví.

3. Pořiďte doplňky

Drobnostmi, kterými postupně dekorujete interiér, vytvoříte útulný domov. Nesmíte ale ustrnout nebo začít drobnosti hromadit. Doplňky střídejte, aby se neokoukaly - můžete střídat podle ročních období. Nevyhazujte věci - prodávejte na bazaru nebo pošlete mezi kamarády. Vy nebudete mít špatné svědomí, že vyhazujete vázu, která už se Vám nehodí, a ještě uděláte někomu radost. Ve Vašem interiéru by neměly chybět vázy, které můžete proměňovat díky květinám nebo větvím třeba každý den. 

Minimalisticky laděné interiéry můžete díky pár vhodně zvoleným doplňkům úžasně proměnit. Právě LIVING CORAL perfektně funguje v kombinaci s bílou, šedou a dřevěnými povrchy. Pořiďte si barevný stolek, hodiny a svícen, čímž krásně rozbijete jednotnost interiéru.

4. Pusťte domů přírodu

LIVING CORAL má být živou barvou, tak buďte originální a do bytu ji přeneste pomocí živých věcí. Příroda stejně nabízí ty nejkrásnější barevné odstíny. Dejte tedy do vázy gerbery a do akvária si pořiďte závojnatku. Design má být o zábavě, tak buďte hraví i při dekorování.

V příštím článku poreferujeme o novinkách z Design Shakeru a snad i o nových spolupracích, na kterých teď pracujeme.

Všechny čtenáře zdraví Petra