Během letních prázdnin expedujeme zboží pouze 1 x týdně. Děkujeme za pochopení.

Stylovka a proměna kuchyně

Proč se upejpat, když chodí nabídky na dekorování, tak se pustíme rovnou do generální přestavby....

Takto můžeme shrnout jeden z našich prvních počinů pod hlavičkou Stylovky. Několik projektů už máme za sebou, ale byly víceméně soukromé, takže účty jsme skládaly vlastně samy sobě. No a jednoho krásného dne jsme měly možnost pustit se do generální přestavby kuchyně - požadavek zněl takto: pryč se světlou dlažbou, chci styl Provence. Měly jsme to štěstí, že majitelka teď již přestavěné kuchyně byla vstřícná skoro ke všem našim nápadům. Než náš projekt představíme, ukážeme Vám kuchyň před renovací. Jedna dobrá rada na úvod - nezapomeňte si původní místnost vyfotit, protože řemeslníci mohou svou rychlostí někdy překvapit - třeba jako překvapili nás, proto pouze fotka z rodinného alba.

Neduhy staré kuchyně

Kuchyně disponovala vyzděným špajzem, který zabíral poměrně dost prostoru. Navíc potraviny typu brambory nebo cibule byly stejně uskladněny ve sklepě. Výměna za špajzovou skříň tedy nebyla katastrofou, jak se obávala mužská část rodiny. Vůbec se v průběhu realizace ukázalo, že ačkoliv hlava rodiny vaří pouze ranní čaj, má k mnoha částem vybavení kuchyně větší vazbu než sama majitelka :-))) Nicméně se nám podařilo přesvědčit i pana domácího, že myčka je potřeba, trouba může být jinde než varná deska a posuvné dveře zajíždějící do pouzdra ušetří místo a průchod nezmenší. Doteď považujeme prosazení těchto drobných změn za náš generální úspěch :-))))))

Světlá dlažba v kombinaci se světlou spárou byla jen pro zlost a pravidelné kartáčování naštěstí patří minulosti. Do prostoru jsme vybraly odolný vinyl, jehož vzor (dubová prkna) koresponduje s přírodním materiálem na pracovní desce. Pracovní deska byla trochu oříšek, protože jsme od začátku počítaly s použitím pravého kamene. Bohužel nerovnosti na zadní stěně a další aspekty to nakonec neumožnily.

Varná deska byla původně umístěna v pravém rohu, úplně u zdi, což značně omezovalo pohyb při vaření. Nové varné centrum nemohlo být kvůli napojení usazeno o moc dále, takže jsme to vyřešily rohovou skříni pro varnou desku. Od tohoto řešení nás řemeslníci odrazovali kvůli větší zabrané ploše, ale nakonec se potvrdilo, že pro tuto kuchyň to byla správná volba. Umístěním do rohu jsme získaly dostatečnou manipulační plochu na obou stranách a majitelka je z řešení nadšená. 

 

DISPOZICE PŘED A PO

Pro větší názornost jsme připravily i půdorys kuchyně před "proměnou" a po realizaci projektu.

BAREVNÁ PALETA A VÝBĚR STYLU

Kuchyň se nachází v řadovém domku kousek od městského centra, kde by zařízení ve stylu Provence nepůsobilo úplně přirozeně. Vypůjčily jsme si tedy z domů v oblasti Provence jejich vzdušnost a barevnou neutrálnost doplněnou o jemné pastelové barvy na doplňcích. Použily jsme pravé dřevo a zároveň jsme do interiéru vnesly moderní materiál - ocel. To abychom podtrhly městský styl. Místnost působí útulně a vzdušně.

Dvířka kuchyňské linky, včetně zadního obkladu stěny, jsou vyrobeny v krémové barvě. Tvar pracovní desky byl poměrně atypický, proto jsme zvolily přírodní materiál, který můžete řezat, frézovat a zaoblovat dle libosti. Dubovou desku z masivního dřeva jsme opatřily vodoodpudivým, otěruvzdorným olejem, který zajistí bezproblémovou údržbu a eliminuje určité nevýhody. Podlaha v dekoru dubových prknem prochází celým podlažím a vstupním schodištěm. Zařízení v neutrální barevnosti bylo třeba oživit, takže ke slovu se dostaly barvy, doplňky a textil.

Jídelní kout s lavicí a židlemi spojuje všechny použité barvy a materiály. Romanticky vyhlížející dřevěná lavice v šedo - zeleném odstínu je protikladem luxusních židlí s ocelovými nohami. Vše propojuje dubový stůl v bílém dekoru, který majitelka zdobí podle nálady květinami, ubrusem nebo prostíráním. Vše podtrhují velké ručně malované nástěnné hodiny.  

Na lavici jsou polštářky v pudrovém odstínu růžové, což navozuje útulnou atmosféru. Dále jsme použily k jídelnímu koutu kvalitní závěs v odstínech zelené, který schovává rozvody topení a také opticky zatepluje místnost. Zelená barva se opakuje ještě na doplňcích a výrazným prvkem je kuchyňský robot v retro stylu. Modernějšího vzezření jsme dosáhly díky leštěné oceli na nábytkových úchytkách, spotřebičích, konzoli na záclony, nohách jídelních židlí a výrazné je také ocelové zábradlí na vstupním schodišti. Celý prostor působí elegantním a moderním dojmem. Máme rády trochu zábavy v interiéru, takže hravý design kuchyňského robota jsme zopakovaly na retro radiu ve smetanové barvě, aby nebyla nuda :-)

 

NÁKUPNÍ SEZNAM

Co z proměny najdete v našem obchodě? Mrkněte na přiložený seznam:

- kuchyňská lavice s úložným prostorem

- hotový závěs

- dekorační polštáře

- prostírání

- kuchyňské utěrky

- kuchyňská prkénka

- smaltované naběračky

- keramické hrnky

- porcelánové doplňky

Větší zařizovací předměty pochází z velkoobchodu Ikea (kuchyňská deska), XXXLutz (jídelní židle), KIKA (osvětlení), Quickstep (podlaha).

Doufáme, že se Vám náš projekt líbil.

My dvě

Petra a Linda

 

stylovka_logo_02_02