Během letních prázdnin expedujeme zboží pouze 1 x týdně. Děkujeme za pochopení.

LucieN Ceramic

Pár romantických kousků keramiky jsme pro vás vybraly v Lucčině ruční dílně. Tvorba jednoduše vyhlížející bílé glazury srdíčkové kolekce je výsledkem velké alchymie a dlouhých hodin práce, které daly vzniknout značce LucieN Ceramic. Že tenhle dlouhodobý proces stojí za to, dokazuje jemný a nadčasový vzhled keramiky, která bude skvělým doplňkem do venkovsky laděné kuchyně, ale rozzáří i moderní interiér. 

Veškeré nádobí vyrábí Lucie v malé dílně nedaleko Loun, každý kousek je originál a je třeba si na něj nějakou tu chvilku počkat. Celý proces začíná vážením hlíny, následuje tvarování a točení na hrnčířském kruhu, zasychání, první výpal, čištění, glazování a zvýraznění detailů. Na závěr se keramika vypaluje za vysokých teplot, proto výrobky zvládnou mytí v myčce i ohřívání v mikrovlnné troubě. Nesmí chybět závěrečná kontrola a pak už může jít nádobí do světa. Jak říká sama Lucka: „Toto není nádobí, které si vystavíte na poličku a budete ho oprašovat. Tohle je nádobí, které budete s láskou používat každý den." 

Srdíčková kolekce nás chytila za srdce, proto si velmi vážíme toho, že Vám ji můžeme nabídnout jako součást dárkových balíčků, kterými potěšíte každou romantickou duši.